ОБОВ’ЯЗКОВІ ФРАЗИ НА ЗАНЯТТІ
Що казати на початку?
«Хлопці і дівчата, всім доброго дня. Нагадую, мене звати…Підніміть руку, хто сьогодні прийшов перший раз або на екскурсію і підійдіть до мене. Всі інші вводьте логін та пароль і починайте працювати.»
Що казати перед тим, як давати девайси?
«Зараз будемо працювати з смарт-девайсами. Тому вже всі на комп’ютері внизу натисніть кнопку SMART і проскануйте QR, якщо немає телефону, то будете читати інструкцію на комп’ютері. Далі я буду називати девайс і прізвище, хто йде вже, а хто наступний. Перед тим, як пробувати, прочитайте інструкцію.»
Як реагувати, коли є одна або декілька піднятих рук?
-«Бачу Вашу руку, зачекайте, зараз підійду»-«Хлопці і дівчата бачу Ваші руки, зараз до кожного підійду і допоможу.»
Що казати після того, як допомогли?
ОБОВ'ЯЗКОВО запитайте: «чи зрозуміли де була неточність, /де помилились, що зробили НЕ так»
Які нагадування треба робити під час заняття?
-«зараз я до кожного підійду і перевірю, чи правильно Ви робите» /тоді робим проходку/-«фотографуйте результат і відправляйте батькам»-«якщо щось НЕ виходить, піднімайте руку.»-«щоб подивитися як звати Викладача наводьте мишкою на кнопку Show, або на бейджі»-«нагадую, в кінці завдання обов'язково показуйте мені результат своєї роботи»-«хто хоче може взяти цукерку та попити води»-«коли дивитесь презентації, то уважно читайте інформацію, бо по цьому будуть питання»-«записуйте те, що в трикутниках, це Вам знадобиться пізніше, тоді підглянете в зошиті.»
Різні фрази, коли просять перевірити результат, або натискають Show
«Зараз оціню Ваш проект»«Перевіряю Вашу роботу»«Перевіряю результат Вашої роботи»«Давайте разом переглянемо ваш проект»«Завдання цікаве - подивимось результат»НЕ ЗАБУВАЙТЕ генерувати свої варіанти
Що казати після того, як перевірили?
Якщо все добре:«Ви якісно виконали завдання. Так тримати!»«Хороший результат, старайтеся так і надалі»«Ви якісно попрацювали над цим проектом»«Молодець! Продовжуйте в тому ж дусі»ЯКЩО Є НЮАНСИ:«Є ОСЬ ТАКІ неточності…: 1)…2)… але загалом результат хороший.»Вам буде корисно генерувати щось своє...
Що казати в кінці, кожному окремо, або всім на загал.
«Сьогодні Ви гарно попрацювали. Дякую за заняття. Скажіть будь ласка, коли приходити наступного разу?» -через тиждень /наприклад, в наст. четвер/.«Правильно, бажаю Вам гарного тижня, буде дуже цікаво, до зустрічі.»
ЩО КАЗАТИ НОВИМ УЧНЯМ?
Після того, як новий спробував девайс:
«Ви пробували один пристрій, але в нас є більше 50 різних активностей. Кожна з них подарує Вам новий досвід і емоції. /показати квадратики на вкладках в Каб.Викл/Сьогодні після того, як зробите завдання, спробуєте ще один девайс на свій вибір. Так на кожному занятті будете пробувати щось нове»
Перед тим, як давати стікерпак:
«Це НЕ просто наклейки, а речі, які будуть мотивувати Вас ходити на заняття. Тут є відповіді на Ваші питання: Чому треба вивчати всі напрямки, Що будемо вчити, Які наші переваги, Як ІТ пов'язане з іншими напрямками. А також різні емоційні фішки. Зараз я роздам, а Ви уважно прочитайте кожен надпис.»
Що казати після того, як новим дали подарунки?
«Після того, як оплатите навчання, то отримаєте наступну частину подарунків - яких саме зараз говорити не буду – побачите.»
Що казати новим учням в кінці?
«Ви молодець, справилася з усіма завданнями, тому чекаємо на наступному занятті. Якщо Ви сьогодні прийшли на заняття, то це означає, що цей час у Вас вільний, давайте забронюємо його під ІТ. Чекаємо Вас через тиждень в цей самий час, буде дуже цікаво»
ЩО КАЗАТИ БАТЬКАМ?
ОБОВ’ЯЗКОВО ПЕРЕД ЗАНЯТТЯМ, навіть, якщо НЕ питають:
«1)Перше заняття триватиме приблизно 1-1:30 год. 2)Ваша дитина зробить цікаві проекти, а також спробує різні смарт-девайси. 3)Для того, щоб Вам прийшов ЗВІТ про те, що робила дитина, зайдіть у Viber – Бізнес-Чати – ITosvita і підпишіться на наш Електронний журнал.Також в журналі Ви зможете контролювати розклад та оплату, призначати відпрацювання та інші речі.Якщо у Вас є інші питання, то проскануйте QR і прочитайте цю інформацію.»
ЩО ТРЕБА ОБОВ’ЯЗКОВО СКАЗАТИ БАТЬКАМ ПІСЛЯ ЗАНЯТТЯ?
«1) Ваша дитина молодець, справилася з усіма завданнями, у неї гарно виходить, тому чекаємо на наступному занятті. 2)Щоб домовитись про постійний розклад, Вам передзвонить менеджер або прийде повідомлення. Якщо влаштовує цей день, то чекаємо через тиждень. 3)Реквізити про оплату і сума буде в телеграмі, в електронному журналі учня, натиснете кнопку Оплата.»
Це якщо питають: Чому в групі УЧНІ РІЗНОГО ВІКУ або чому ПРАЦЮЮТЬ У РІЗНИХ ПРОГРАМАХ?
«Це НЕ класична група, до якої всі звикли. Тут система КОЖНІЙ дитині видає практичне завдання, а Викладач допомагає. Одногрупники тут ролі НЕ грають. В кожного є своя задача - вони її виконують. Вашій дитині ТОЧНО приділимо увагу і вона ТОЧНО багато чому навчиться. Все буде добре.»
Як здійснювати оплату за навчання?
«Оплата проводиться на початку місяця, так, як за Інтернет - заплатили, а тоді користуєтесь.Після того, як оберете постійний розклад, то це можна зробити в Telegram - ITosvita ГРАНД е-Журнал Учня.Натиснете там кнопку ОПЛАТА, тоді з’являться реквізити і сума.»
Чи є домашні завдання?
«Ми все робимо на заняттях. Але якщо хочете повторити, то у нас є спеціальний сайт freeprog.org, там можете скачати програму і працювати. Адреса сайту є у Вас в звітах.»
Як проходить заняття, якщо тривога?
«Ми продовжуємо займатися, але якщо хочете, то можете забрати дитину, можна піти в укриття. А це заняття відпрацюєте в інший час.»
Чи можна батькам бути присутніми на занятті?
«Так, батьки можуть подивитися, як проходить заняття, але краще залишити дитину, щоб вона НЕ відволікалася і ставала більш самостійною.Вам прийде звіт, про те, що робили.»
Скільки будуть тривати заняття?
«Перше триватиме 1-1:30год. Наступні по 2 год, але Ваша дитина може справитись швидше, тоді ми відпустимо, але перед тим як виходити, вона Вам подзвонить.»
Коли наступне заняття?
«Щоб домовитися про постійний розклад, Вам передзвонить менеджер або прийде повідомлення. Якщо влаштовує цей день, то чекаємо через тиждень»
Порадьте, який напрямок обрати?
«ВСІ ТЕМИ ПОВ’ЯЗАНІ. Наприклад, щоб зробити сайт, гру чи додаток, треба вчити НЕ тільки програмування, а й 2D/3D-графіку, монтувати звук та відео, розбиратися у веб-дизайні. Вибирати напрямок можна у дорослому віці, коли вже сформована широка база. Тому ми ВЧИМО ВСЕ!»
ПРО СУПЕРКОМП’ЮТЕР
Як коротко розказати про суперкомп?
«Таких моделей і дизайну super компів, як у нас, немає навіть у магазинах. Тут останнє або передостаннє покоління процесорів та відеокарт. Всі комплектуючі якісних виробників: Asus, Gigabyte, MSI, Corsair, Samsung.»
Який тут процесор?
«Intel core i5 останнього або передостаннього покоління, але його вистачає. Бо для ігор важливо не так процесор, як відеокарта.»
А відеокарта яка?
«NVIDIA GeForce RTX 30 або 40 серії. Скажу відверто, сучасні ігри не встигають за потужністю відеокарт, тому немає сенсу купувати більшу серію, бо Ви НЕ зможете використати її на 100%.»
Скільки fps видає відеокарта?
«НЕ ув'язуйтеся у суперечки із учнями про fps. "Тут мова йде не про fps, а про фізичні відчуття, які віддає кермо і про емоцію та відчуття, які Ви отримуєте від керма.»
Що за екран всередині?
«Він відображає на скільки завантажений процесор, відеокарті, оперативка та інші комплектуючі.»
Що казати, якщо є якісь ігромани і задроти?
«Головне, що комп справляється із задачами, які перед ним стоять, а цифри це деталі, які НЕ мають значення. Зараз навіть в автомобілях Rolls Royce в характеристиках потужності двигуна пише ДОСТАТНЬО. Людям головне що він виконує потрібні задачі, а деталі НЕ цікавлять.»
СВІТЛОФОР
Якщо немає телеграму:
«ВАМ ТРЕБА підключити електронний журнал учня, тому натисніть на цю кнопку, проскануйте свій QR, і на телефоні нажміть Розпочати.»
Якщо немає номерів:
«Є тільки один Ваш номер. Щоб мати зв’язок, краще 2. Будь ласка, введіть ще один номер»
Якщо немає мікрофона:
«ВАМ ТРЕБА веб-камера чи USB!-мікрофон. Говорити голосом Вам буде ЗРУЧНІШЕ, ніж писати.»
Немає колонок або навушників:
«Щоб чути Викладача, підключіть колонки або USB!-навушники.»
Якщо на Wi-fi:
«Якщо Ви по Wi-Fi, то сядьте ближче до роутера. А НАЙКРАЩЕ підключайте ІНТЕРНЕТ КАБЕЛЬ = патчкорд»
Якщо немає мишки:
«Вам треба мишка, а НЕ тачпад ноута. Вам буде зручніше.»
Якщо немає пошти:
«Вам ТРЕБА завести пошту Gmail - це знадобиться для завдань.»
ПРО АСИСТЕНТА
Якщо учень каже: «я так і робив»
«Якби Ви ВСЕ робили правильно і тим способом, то цифра була б менша, як в інших учнів. Зараз можемо НЕ розбиратися по кожному пункту, просто робіть до кінця і побачите чи вийде. Якщо ні, то почнете ще раз спочатку.»
Якщо учень ігнорує асистента:
«Ваш загальний рівень неуважності /цифра/. Якщо Ви тут були НЕ уважні, то неточності можуть бути і в сусідніх пунктах»
Додаткові фрази:
«Будьте УВАЖНІШІ, а саме читайте підказки які робить Вам асистент учня, дивіться на скріни і уважно виконуйте»«Щоб зробити все правильно, звіряйте свою роботу зі скрінами, вони допомагають»«Запам’ятайте, якщо зробили щось НЕ так, то відмініть дії і спробуйте ще раз»можете використовувати і свої фрази
ІНШІ РІЗНІ СИТУАЦІЇ
Що казати УЧНЮ, який порушує дисципліну і БАТЬКАМ, коли дзвонимо
УЧНЮ на ЗАГАЛ щоб всі чули: "Ви не реагуєте на зауваження і заважаєте працювати іншим, тому ВЖЕ дзвоню до батьків, щоб повідомити їх про це".БАТЬКАМ: «Доброго дня. Це Викладач з ІТ-навчання, хочу повідомити, що /ім'я/ порушує дисципліну на занятті та заважає працювати іншим, будь ласка прийміть вдома міри. Якби б не було проблеми, ми би Вас не турбували. Дякую за розуміння.»
Що казати коли не стало світла?
«Хлопці і дівчата, нестало світла, але зачекайте декілька хвилин, зараз все буде працювати.»
Що відповісти, якщо учень каже: «я вже пробував VR або Кінект»
«Ви пробували сам пристрій VR /Кінект/, але там є більше 30 різних активностей. Кожна з них подарує Вам нові емоції. Треба спробувати все, тоді зможете визначитися, що подобається найбільше, а що навпаки не для Вас. Так сформуєте свій рейтинг - ТОП 5»